Warszawska prokuratura okręgowa przesłuchała już ponad 130 posłów ws. posiedzenia w Sali Kolumnowej

Śledztwo wszczęto z zawiadomienia m.in. PO i .Nowoczesnej ws. organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia ubiegłego roku. Warszawska prokuratura okręgowa przesłuchała już ponad 130 posłów.

– Do wczoraj przesłuchanych zostało (w charakterze świadków) 136 posłów. Planujemy przesłuchania kolejnych. Przesłuchujemy zarówno tych, którzy uczestniczyli w obradach jak i tych, którzy składali zawiadomienia. Chodzi o zweryfikowanie wszystkich wątków poruszonych w tych zawiadomieniach – mówił rzecznik prokuratury Michał Dziekański. Dodał, że terminy przesłuchań są na bieżąca ustalane z klubami.

Śledztwo ws. organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 roku wszczęto 19 stycznia na wniosek PO i .Nowoczesnej. Całość dotyczy “przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego przez funkcjonariuszy publicznych”, czyli artykułu 231 Kodeksu karnego. Posłom grozi za to do trzech lat więzienia.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ