Wrocławianin razem z policjantem ratowali ludzkie życie


Policjant z wrocławskiego Śródmieścia wspólnie z przechodniem na ulicy ratowali mężczyznę, który prawdopodobnie zasłabł i ustały u niego podstawowe funkcje życiowe. Natychmiast podjęta i prowadzona do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego akcja reanimacyjna, najprawdopodobniej przyczyniła się do uratowania życia poszkodowanego 70-letniego mężczyzny.

Wczoraj przed godziną 12.00 funkcjonariusz Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył na ul. Gdańskiej mężczyznę pochylonego nad leżącym na ulicy.  Policjant natychmiast podbiegł i zobaczył, że mężczyzna właśnie walczy o życie prowadząc reanimację. Funkcjonariusz szybko dołączył do prowadzonej akcji ratowniczej i wspólnie z mężczyzną prowadził reanimację leżącego na ziemi człowieka, u którego nie było wyczuwalnych podstawowych funkcji życiowych.  Razem prowadzili akcję reanimacyjną do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Na szczęście poszkodowanemu w wyniku prowadzonych działań ratowniczych przywrócone zostały podstawowe funkcje życiowe. Następnie pogotowie ratunkowe podjęło decyzję o przewiezieniu poszkodowanego 70-letniego mężczyzny do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń na miejscu wynika, że reanimacja podjęta przez 23-letniego mieszkańca Wrocławia i policjanta prawdopodobnie doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

źródło: KP- Wroclaw

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ