Kradli elementy stalowe z budowy drogi ekspresowej – wśród zatrzymanych pracownicy firmy wykonujących tam prace budowlane

budowa 2.jpg

Policjanci z Lubina rozbili grupę zajmującą się kradzieżami elementów stalowych z terenu budowy drogi ekspresowej S3. Straty, jakie sprawcy spowodowali swoją działalnością oszacowano na kwotę blisko 80 tysięcy złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali aż 6 mężczyzn. Część skradzionego mienia policjanci już odzyskali. Zatrzymanym grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wpływały zgłoszenia o kradzieżach elementów stalowych z budowy drogi szybkiego ruchu S3. Z terenu gdzie były prowadzone prace budowlane ginęły głównie duże metalowe podpory.
Nad sprawą od pierwszego zgłoszenia pracowali policjanci z miejscowego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze analizując zebrane materiały dowodowe zaczęli podejrzewać, że związek z kradzieżami mogą mieć osoby zatrudnione przy budowie tej drogi. Później podejrzenia policjantów potwierdziły się w stu procentach. Jak ustalili funkcjonariusze, to właśnie pracownicy zatrudnieni w jednej z firm postanowili sobie „dorobić”. W tym celu z terenu budowy mężczyźni wynosili elementy stalowe, które następnie sprzedawali w punktach skupu złomu. Po upłynnieniu swoich łupów dzielili się zyskami. Straty, jakie spowodowali swoją działalnością oszacowano na kwotę blisko 80 tysięcy złotych i są niewspółmierne z zyskami, jakie osiągali podejrzani.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zatrzymali 6 podejrzanych w wieku od 22 do 62 lat, mieszkańców 5 województw. Odzyskali też część skradzionych elementów stalowych o wartości blisko 30 tysięcy złotych.
Podejrzanym grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ