Policjanci zatrzymali kierującego bez uprawnień, który posiadał narkotyki i kierował pod ich wpływem

fot: youtube

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Jeleniej Góry, a podejrzanemu o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz o ich posiadanie. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej przy kierowcy zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Sprawdzenia wykazały także, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz o ich posiadanie.

1 lutego 2017 roku około godziny 19.15 policjanci na jednej z ulic w Karpaczu zauważyli samochód osobowy. Podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.
Kierowcą pojazdu okazał się 36-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W trakcie kontroli był bardzo zdenerwowany, a w aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Jego zachowanie wskazywało, że mógł kierować autem będąc pod wpływem narkotyków, a przeprowadzone badanie potwierdziło podejrzenie funkcjonariuszy. Okazało się również, że mężczyzna posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa woreczki z marihuaną oraz niewielkie ilości amfetaminy. Ponadto okazało się, że 36 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ