Przeszukania w ośrodku monitorowania rasistów w związku z szeregiem wyłudzeń

policja fala 2.jpg

W piątek o 6 rano do budynku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych weszła policja. Na zlecenie prokuratury funkcjonariusze policji zabezpieczyli komputery, laptopy i wszelkie nośniki danych. Działacze ośrodka napisali na portalu społecznościowym, że według nich wtargnięcie policji na teren ośrodka jest próbą zastraszenia  i zniszczenia organizacji przez rząd. Oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku obaliło tę linię obrony.

Działacze  Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformowali dziś na Facebooku o wtargnięciu policji do ich siedziby przy ul. Suzina 6 w Warszawie.

Podano również informację o tym, że policja weszła  w tym samym czasie do prywatnych mieszkań członków zarządu stowarzyszenia. Działacze bronią się, twierdząc, że przeszukania są próbą „zastraszenia i zniszczenia niewygodnej dla rządzących legalnie działającej organizacji pozarządowej”.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która na stronie internetowej zamieściła komunikat.

W Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku toczy się – wszczęte w dniu 18 kwietnia 2016 r. – śledztwo PO I Ds. 5.2016 dotyczące podrobienia kilkudziesięciu dokumentów, dokonania szeregu wyłudzeń i usiłowań wyłudzeń, a także udaremniania zaspokojenia należności wierzycieli, które to czyny miały miejsce w związku z działalnością Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej „Teatr Trzyrzecze” z siedzibą w Warszawie (wcześniej z siedzibą w Białymstoku) oraz innych podmiotów gospodarczych.

– czytamy w oświadczeniu.

Śledztwo miało zostać wszczęte w związku z informacjami uzyskanymi w toku postępowania toczącego się przeciwko Rafałowi Piotrowi G.

W dniu dzisiejszym w kilku lokalach na terenie Warszawy funkcjonariusze Policji na zlecenie prokuratora przeprowadzili przeszukania w poszukiwaniu dokumentacji dotyczącej podmiotów, z których działalnością wiązało się popełnienie czynów zabronionych.

– czytamy dalej w komunikacie.

Prokuratura planuje dalsze czynności procesowe w tej sprawie.

 źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj