Wprowadzenie do obiegu znaczka „Rok Tadeusza Kościuszki”


4 lutego, w dniu rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki, do obiegu wchodzi znaczek pocztowy „Rok Tadeusza Kościuszki”. Na uroczystość zapraszają Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz Poczta Polska S.A.

Na znaczku przedstawiono wizerunek Tadeusza Kościuszki autorstwa nieznanego malarza, na tle fragmentu obrazu A. Orłowskiego „Bitwa pod Racławicami”.  Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC i datownik pierwszego dnia obiegu. Na kopercie FDC znajduje się obraz A. Orłowskiego (powtórzony ze znaczka – ale w całości). Autorem projektów jest Jarosław Ochendzan.

4 lutego 2017 do obrotu zostanie wprowadzona również kartka okolicznościowe „2017 Rok Tadeusza Kościuszki”, na której przedstawiono wizerunek Tadeusza Kościuszki z grafiki będącej częścią zbioru „Ikonografia kościuszkowska” Krzysztofa Lachowicza. Kartka została wydana w limitowanej ilości i będzie dostępna w sprzedaży tylko w Urzędzie Pocztowym Wrocław 1. Autorką projektu jest Joanna Rupnicka.

W programie:

  • prezentacja znaczka, koperty FDC, oraz datownika „Rok Tadeusza Kościuszki”;
  • spotkanie z projektantem znaczka;
  • otwarcie pokazu pt. „Ikonografia kościuszkowska – fragmenty” z kolekcji Krzysztofa Lachowicza;
  • salut armatni Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia z okazji 271. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki i wprowadzenia do obiegu znaczka „Rok Tadeusza Kościuszki”.

Stoisko pocztowe czynne w godz. 09:30-14:00. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:00.

Wstęp wolny. Miejsce wydarzenia: Panorama Racławicka

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ