Jechał mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizję. Okazało się także, że wobec tego kierowcy orzeczono już zakaz prowadzenia pojazdów

radiowoz.jpg

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Jeleniej Góry, który pijany kierował samochodem i na jednym z parkingów uszkodził bramę wjazdową. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna naruszył także 5-letni zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go aż do 2020 roku. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o naruszenie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tuż po północy policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy kierowca wjeżdżając na jeden z parkingów uszkodził bramę wjazdową. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierującym jest 30-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.
Sprawdzenia potwierdziły też, że mężczyzna naruszył 5-letni zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go aż do czerwca.2020 roku.

30-latek trafił do policyjnego aresztu.
Tym razem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego mężczyźnie grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP WE WROCŁAWIU

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ