Jelenia Góra: Bezpłatne wykłady w ramach Strefy Kobiet

Czy jedząc można ukoić albo pogłębić stres? Eksperci nie mają wątpliwości – można. Co jeść, a czego unikać? Już 7 lutego galeria handlowa Nowy Rynek zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Strefy Kobiet. Wstęp wolny.

W lutym Nowy Rynek zaprasza na trzy Strefy Kobiet, czyli spotkania dla pań, które poświęcone są wszystkiemu co dla nich ważne. Gośćmi pierwszego wydarzenia (7 lutego, godz. 18.00) będą Karolina Czarnecka i Marta Wodzicka. Trenerki rozwoju osobistego poprowadzą seminarium „O stresie zupełnie inaczej”. Uczestniczki poznają tak zwane „calming foods”, czyli jedzenie uspakajające. Jak zauważają ekspertki, to nowe pojęcie, o którym w Polsce się nie mówi.

Przedstawimy nowe metody radzenia sobie ze stresem. Nie będziemy namawiały do terapii czy zażywania lekarstw. Wytłumaczymy, jakich składników odżywczych dostarczać organizmowi, tak aby uspokoić układ nerwowy. To często produkty naturalne, łatwo dostępne, które w prosty sposób możemy przemycić do codziennych posiłków – mówi Karolina Czarnecka.

Przykładem takiego produktu jest owsianka:

Jej tajemnicą są witaminy z grupy B. Wieloletnie badania pokazują, że dzieci, które ją jadły, w dorosłym życiu są mniej podatne na depresję, złość i agresję. Niestety przez lata była wypierana przez słodkie płatni śniadaniowe. Teraz dużo się mówi o jej triumfalnym powrocie na salony. To cieszy – mówi Marta Wodzicka.

Kolejne spotkania odbędą się 14 lutego (godz. 18.00) i 25 lutego (godz. 16.00). W Dniu Zakochanych panie wezmą udział w wyjątkowym, walentynkowym wydaniu Strefy Kobiet. Wydarzeniem wieczoru będą pokazy Patryka Wojciechowskiego, czyli „Barmana Karkonoskiego” – uczestnika około 60 konkursów barmańskich, laureata Whisky Cocktail Competition. Gość specjalny zdradzi paniom tajniki pracy barmana, a także opowie o tym, jak w warunkach domowych wykonać smaczne koktajle z afrodyzjakami. Z kolei podczas trzeciego spotkania uczestniczki poznają absolutne „must have” każdej szafy. Spotkanie poprowadzi Kasia Skoczylas, ekspert od stylizacji i makijażu.

W ramach grudniowych Stref Kobiet nie zabraknie atrakcji znanych z wcześniejszych spotkań, między innymi prezentów i słodkiego poczęstunku. Tradycyjnie dzieci uczestniczek znajdą się pod opieką animatorów w strefie zabaw Fun Park. Wstęp jest bezpłatny.

Strefa Kobiet w Nowym Rynku

7, 14 i 25 lutego

Nowy Rynek, poziom +1 – Jelenia Góra, ul. Podwale 25

Wstęp wolny – zapraszamy!

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ