Lista interpelacji śp. posła Wójcikowskiego: Prywatyzacje, węgiel, hazard, banki. Przypadek?

W styczniu, w wypadku samochodowym na trasie S8, zginął poseł Rafał Wójcikowski z Kukiz’15. W mediach szybko pojawiła się relacja świadka, który twierdził, że poseł mógł przeżyć, ale ratownicy stracili najcenniejsze minuty.  Powód wypadku? Utrata panowania nad pojazdem, uderzenie w barierki. Zgon w wyniku rozległych, wielonarządowych obrażeń charakterystycznych dla tego rodzaju wypadków. Koledzy z Kukiz’15 ostrożnie komentują sprawę. Uważają, że jest w niej wiele niejasności.

– Należy wyjaśnić wszystkie okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego. Na razie mamy wiedzę o okolicznościach, które budzą wątpliwość co do spójności narracji wokół śmierci posła. Nie może być tak, że mamy tyle znaków zapytania przy śmierci polskiego parlamentarzysty zaangażowanego w tak wiele ważnych i trudnych spraw – podkreśla w rozmowie z portalem wDolnymŚlasku.pl poseł Anna Maria Siarkowska.

Media obiegło też krótkie nagranie, w którym poseł Wójcikowski mówi, że odwiedzili go „smutni panowie” od których dowiedział się m.in. gdzie mieszka jego rodzina.

Nagranie można zobaczyć tutaj:

W pierwszym roku swojej pracy śp. poseł Wójcikowski nie próżnował. Złożył ponad 90 interpelacji. Część z nich wspólnie z kolegami z Kukiz15’.

W interpelacjach poseł poruszał wiele ważnych, trudnych i niebezpiecznych spraw m.in. ustawy hazardowej, porozumienia spółek Gazprom i PGNiG, limitowania wydobycia kopalin, ryzyka utraty przez grupę kapitałową koncesji wydobywczej Sierra Gorda w Chile, zapowiedzi sprzedaży przez spółkę Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. pakietów akcji koksowni, światowej fuzji koncernów browarniczych i ich skutków dla Polski. Pytał także o ruchy kadrowe w spółkach Skarbu Państwa, aferę z udziałem spółki PCZ S.A., sytuację SKOK-ów. Interesowało go przeciwdziałanie dalszym upadkom banków i instytucji finansowych.

Poseł składał również interpelacje w sprawie wstępnych ofert nabycia udziałów w nowoutworzonej Polskiej Grupie Górniczej, prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej S.A.  oraz w sprawie powołania członka zarządu czeskiej spółki Unipetrol będącej podmiotem grupy kapitałowej PKN Orlen.

W listopadzie 2016 roku, poseł złożył prawie dwadzieścia interpelacji dotyczących kosztów, jakie ministerstwa i podległe im jednostki poniosły w zakresie bezpieczeństwa przetwarzania danych.

– Kiedy zajmowałem się sprawami prywatyzacyjnymi i wyjaśnianiem różnych wątpliwości obserwowałem wokół siebie dziwne zachowania różnych osób. Rafał zajmował się tematami niebezpiecznymi. Dlatego powiem tylko tyle, że tę sprawę należy wyjaśnić wyjątkowo dokładnie, nie narzucając żadnych tez, ani spiskowych, ani o zwykłym wypadku samochodowym – komentuje poseł Sylwester Chruszcz z Kukiz 15’.

Cała lista spraw, którymi zajmował się poseł Wójcikowski dostępna jest TUTAJ:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj