Stowarzyszenie Wyspa Słodowa 7 pyta polityków ws. planów sprzedaży kamienicy na Wyspie Słodowej

tomasz skowronek front.jpg
foto: Tomasz Skowronek

Jak już informowaliśmy kamienica na wyspie Słodowej  ma być oddana w prywatne ręce  co  przeczy wcześniejszym zapowiedziom ratusza, który zapewniał, że kamienica nie zostanie sprzedana. Stowarzyszenie Wyspa Słodowa 7 sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu i zapowiada dalsze działania w tej sprawie.

Ostatnio Aktywiści z Wyspa Slodowa 7 zwrócili się do polityków (tych obecnie piastujących stanowiska, ale także byłych i aspirujących) z naszego miasta z prośbą o wyrażenie swojej opinii na temat sprzedaży kamienicy na Wyspie Słodowej i stosunku do partycypacji społecznej, która nierozerwalnie wiąże się z tym miejscem.

Poniżej tekst wysłanego zapytania.

Szanowna Pani, Szanowny Panie

Zwracamy się do Pani / Pana z prośbą o ustosunkowanie się do planów sprzedaży kamienicy na Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu, odpowiadając na pytanie: Czy uważa Pani, że sprzedaż kamienicy na Wyspie Słodowej, to dobry pomysł?

Jako grupa aktywnych mieszkańców, których połączyła pozytywna (inna niż sprzedaż) wizja na kamienicę na Wyspie Słodowej, z pewnością należymy do tych, którzy zawiedli się na lansowanej na początku obecnej kadencji Rafała Dutkiewicza polityce wsłuchiwania się w głos mieszkańców: #bliżej.

Niedawna decyzja Pana Prezydenta o sprzedaży kamienicy ostatecznie pokazuje, że #bliżej stało się #dalej. Choć sprawa kamienicy na Wyspie Słodowej rozpaliła kilka tysięcy wrocławian, to ich głos i zaangażowanie zostało finalnie wyrzucone do kosza, grzebiąc też nadzieję na realną partycypację we Wrocławiu. Z taką też spuścizną za dwa lata Rafał Dutkiewicz opuści urząd.

Niemniej, my – mieszkańcy Wrocławia, ciągle liczymy na liderów politycznych, którzy faktycznie będą bliżej nas, którzy zagwarantują, że we Wrocławiu nie będzie zgody (także tej milczącej) na jawne kłamstwa w ustach osób sprawujących najwyższe stanowiska publiczne.

Musimy tu podkreślić, że sprawa (a zatem też zadane Pani pytanie) dotyka kwestii znacznie szerszych, niż sama kamienica na Wyspie: przypadek ten jest testem poszanowania głosu tysięcy obywateli tego miasta, jest probierzem deklaracji władzy o byciu bliżej obywateli, jest sprawdzianem sposobu zarządzania miastem, gdzie mieszkańcy współdecydują o ważnych dla nich kwestiach. Nie można też zapomnieć, że sprawa kamienicy pokazała jak na dłoni, co dla Rafała Dutkiewicza znaczą publicznie składane obietnice.

Mamy nadzieję, że kandydaci na fotel prezydenta oraz ławy rajców miejskich będą mieli jasne stanowisko w wyżej wymienionych kwestiach. Zależy nam, aby dorobek działań społecznych na rzecz kamienicy na Wyspie Słodowej nie został zapomniany i roztrwoniony, dlatego też pozwolimy sobie odnotować i rozpowszechnić w środowiskach opiniotwórczych Pani / Pana stanowisko.

Z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia Wyspa Słodowa 7
Daria Sudoł, Krzysztof Jarząb, Radosław Lesisz

Jako pierwszy opisał radny  Sebastian Lorenc:

Szanowni Państwo,
jestem przeciw sprzedaży kamienicy, natomiast za udostępnieniem jej na cele społeczne i kulturalne. W szczerość intencji i zapowiedzi naszego prezydenta nigdy specjalnie nie wierzyłem.

źródło: wyspaslodowa7.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ