Zatrzymany za wyłudzenie kredytu

kasa robert1.jpg

Sfałszował dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach, a następnie na ich podstawie wyłudził kredyty. Policjanci z Jawora zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwo i spowodowanie strat sięgających prawie 6000 złotych. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o oszustwo. Policjanci ustalili, że 61-letni mieszkaniec Jawora wyłudził kredyt w jednej z instytucji finansowych usytuowanych na terenie miasta. Nielegalnie wszedł w posiadanie 3300 złotych. Sprawca w celu uzyskania pożyczki podał nieprawdziwe informacje potwierdzające jego zatrudnienie i zarobki w jednej z lokalnych firm. Jak ustalili funkcjonariusze 61–latek nigdy tam nie pracował, a fałszywe oświadczenie posłużyło mu do otrzymania gotówki. Zachęcony łatwym „łupem” po pewnym czasie, działając w ten sam sposób, wyłudził w tej firmie kolejną pożyczkę, tym razem w kwocie 2500 złotych.
Obecnie policjanci ustalają czy mężczyzna nie dokonał podobnych przestępstw na szkodę innych instytucji finansowych i banków, a także czy w swojej przestępczej działalności nie miał wspólników.

Za swój czyn odpowie przed sądem. Teraz za wyłudzenie kredytu może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ