Afrykarium czwartym cudem w świecie ogrodów zoologicznych

Kolejny sukces wrocławskiego zoo. Afrykarium zostało ogłoszone czwartym cudem świata wśród ekspozycji ogrodów zoologicznych na całym świecie!

Jest to ważne wyróżnieniem ponieważ wrocławskie oceanarium zostało po raz kolejny zauważone przez przedstawicieli branży ogrodów zoologicznych, a także dlatego, że znalazło się na 4. miejscu, po trzech ogrodach amerykańskich, przed Szwajcarami i Niemcami.

Wrocławski obiekt  wzbudził zainteresowanie już na etapie oficjalnej prezentacji planów na powstanie. Jest to bowiem pierwsze na świecie oceanarium poświęcone faunie jednego kontynentu – tu: Afryce, co uznano to za innowacyjny i odważny pomysł. Inne oceanaria prezentują zazwyczaj faunę kilku kontynentów w jednym obiekcie. Doceniono również architekturę Afrykarium i rozwiązania technologiczne – głównie nowatorskie dzięki modyfikacjom zastosowanym pod kątem stworzenia idealnych warunków życia dla zwierząt, które uzyskano dzięki współpracy i doświadczeniu zagranicznych ogrodów oraz stałemu dialogowi z opiekunami zwierząt, którzy najlepiej znają potrzeby swoich podopiecznych.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ