Co Merkel usłyszała w Polsce o Donaldzie Tusku?

fot: youtube

Pytany o to, czy Angeli Merkel przedstawiono stanowisko polskiego rządu ws. poparcia kandydatury Donalda Tuska, prof. Ryszard Legutko ujawnia, że kanclerz Niemiec podano argumenty za tym, dlaczego polski rząd nie może poprzeć tej kandydatury.

Na antenie Polskiego Radia prof. Ryszard Legutko mówił, że Angela Merkel stanowisko polskich władz „przyjęła do wiadomości”. Pojawiła się nawet sugestia, że stanowisko szefa RE, które obecnie zajmuje Tusk powinno zniknąć, przy założeniu, że weszłyby w życie zmiany traktatowe dotyczące struktury UE.

– Angela Merkel przyjęła to do wiadomości [stanowisko ws. Tuska]. Zostały podane argumenty, dlaczego polski rząd nie może poprzeć tej kandydatury. Bo Tusk ponosi odpowiedzialność – na razie polityczną – za szereg spraw. W Polsce toczą się postępowania ws. Amber Gold, prywatyzacji. Odpowiedzialność polityczna istnieje, nie mówiąc o odpowiedzialności za katastrofę smoleńską, za gierki z Putinem. Tusk jako szef RE łamie niepisane i pisane umowy. Uczestniczył w kampanii prezydenckiej w Polsce, bardzo krytycznie wypowiada się o polskim rządzie. Czego nie wolno mu robić. Padły słowa, że stanowisko szefa RE powinno w ogóle zniknąć, odnośnie do tego jak my wyobrażamy sobie zmiany traktatowe – mówił w „Sygnałach Dnia” na antenie radiowej „Jedynki” Ryszard Legutko.

Odnosząc się do szczegółów spotkania Angeli Merkel z Jarosławem Kaczyńskim, prof. Legutko mówił, że rozmowa dotyczyła głównie przyszłości Unii Europejskiej.

– Pytanie o Europę dwóch prędkości to jest pytanie nie do mnie, tylko do premier Szydło. Ja mogę powiedzieć tylko o tym, czego byłem świadkiem. Ta rozmowa dotyczyła przyszłości UE, tam nie było mowy o Europie dwóch prędkości. To nie jest dobry pomysł z wielu względów – Ryszard Legutko.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ