Jutro protest przeciwko in vitro. Wolniak: zachęcam wrocławian do wyrażenia sprzeciwu wobec propozycji .Nowoczesnej


W przeddzień złożenia wniosku .Nowoczesnej – na sesji Rady Miejskiej – o jednorazowe sfinansowanie in vitro wrocławskim parom, budzi kontrowersje. Nie jest ważna ilość zwolenników i przeciwników samej metody. Biznes medyczny wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy nie mogą naturalną metodą począć dziecka. Wszystkich, to znaczy nie tylko małżeństw.

Kliniki i lekarze chcący „pomóc” osobom pragnącym mieć dziecko metodą pozaustrojową nie nagłaśniają, co dzieje się z zarodkami. Czy wszystkie są mrożone, czy tylko wyselekcjonowane, a reszta pozostawiana na szkiełkach do obumarcia?

„In vitro nie jest i nigdy nie będzie osobistą sprawą dwojga ludzi”. Dzisiaj Krucjata Młodych zorganizowała pikietę pod salą sesyjną UM a jutro radni zdecydują, czy in vitro będzie finansowane we Wrocławiu czy nie.

Janusz Wolniak, prezes Akcji Katolickiej we Wrocławiu zachęca wrocławian do przyjścia na jutrzejszą sesję aby swoją obecnością wyrazić sprzeciw wobec propozycji .Nowoczesnej:

„Zapraszam wszystkich, aby pojawili się na sali sesyjnej w czwartek ok. godz. 12.00, manifestując kulturalnie swoje stanowisko przeciw in vitro. Mam nadzieję, że członkowie Akcji i nasi sympatycy włączą się do tego działania.

W Krakowie na początku stycznia takie działania organizacji pro life przyniosły sukces i rada nie przegłosowała wniosku o in vitro”.

Z kolei Michał Piechel, radny Prawa i Sprawiedliwości zauważył:

„Przede wszystkim jest to program wybiórczy, który ma zaspokoić potrzeby wyselekcjonowanej liczby osób i nie określa jakie jest faktyczne „zapotrzebowanie” na taką formułę zapłodnienia. Określenie 420 par rocznie nie jest precyzyjne i nie przedstawia faktycznego problemu środowiska par, które pragnęłyby się leczyć metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

Ponadto nieprecyzyjne jest również określenie „pary”. Można tylko domniemywać, że są to pary małżeńskie, ale również żyjące w konkubinacie lub jako wolny związek kobiety i mężczyzny”.

Jak ustaliliśmy uchwała .Nowoczesnej prawdopodobnie nie zostanie przyjęta ponieważ większość radnych jej nie poprze.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ