Oddaj krew, zanim wyruszysz na ferie

krew.jpg

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu brakuje krwi grup minusowych. Niewielkie są też zapasy krwi grup dodatnich.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa APELUJE o zgłaszanie się do oddawania krwi

Okres ferii to czas, kiedy myślimy przede wszystkim o wyjeździe na zimowy wypoczynek. Wrocław pustoszeje, studenci i uczniowie wyjeżdżają a niestety liczba wypadków komunikacyjnych wzrasta, szczególnie w okresie zimowym. Nie zapominajmy o pacjentach dolnośląskich szpitali i klinik, którzy codziennie walczą o zdrowie i życie.

Również z powodu grypy w Centrum Krwiodawstwa brakuje krwiodawców, dlatego mocno apelujemy o zgłaszanie się do oddawania krwi. Ważna jest każda osoba. Zachęcamy także do organizacji zbiorek krwi w zakładach pracy.

W tej chwili najbardziej potrzebna jest krew grup Rh ujemnych: 0 Rh-, A Rh- oraz grupa O Rh+, A Rh+ 

Krew można oddawać codziennie w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża, w oddziałach terenowych w Legnicy, Lubinie, Głogowie oraz na akcjach wyjazdowych.

Krew oddawać może osoba pełnoletnia, z ogólnie dobrym stanem zdrowia, ważąca powyżej 50 kg. Można to robić co 8 tygodni. Kobiety mogą oddać krew cztery, a mężczyźni sześć razy w roku. Aby oddać krew należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL i adresem, trzeba też wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania dotyczące stanu zdrowia.

Krew można oddać od poniedziałku do piątku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9; tel. 71 371 58 19, kom. 606 717 039.

Krew można oddać od poniedziałku do piątku od 7.15 do 17.30 lub w soboty od 7.30 do 12.00.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ