Powstanie najdłuższa trasa rowerowa na Dolnym Śląsku.

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał w piątek 4 lutego 2017 roku z samorządowcami powiatu trzebnickiego i milickiego, aby rozmawiać o projekcie budowy ścieżek rowerowych w północnej części Dolnego Śląska. Rozpoczyna się budowa trasy rowerowej, śladem kolei wąskotorowej, z Wrocławia przez Trzebnicę, Prusice, Żmigród do Milicza. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 powstanie najdłuższa trasa rowerowa na Dolnym Śląsku.

Marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu wręczono mapę ilustrującą przebieg planowanych ścieżek rowerowych, które pozwolą stworzyć 150 km Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej, która m.in. połączy północ Wrocławia z istniejącą ścieżką rowerową w Gminie Milicz.

– To niezwykle istotne ponieważ trasy rowerowe są ważnym elementem budowania potencjału turystycznego na Dolnym Śląsku. Jednocześnie warto pamiętać, że dla wielu Dolnoślązaków rower pozostaje środkiem codziennego transportu. Nowe drogi rowerowe mają służyć wszystkim użytkownikom. Zależy nam na tym, aby trasy te, dzięki zaangażowaniu samorządów lokalnych powstawały jak najszybciej – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Docelowo na Dolnym Śląsku ma powstać szeroka i funkcjonalna sieć ścieżek rowerowych budowanych przez zaangażowane w projekt gminy. Trasy będą łączyć ciekawe pod względem turystycznym miejscowości i atrakcje turystyczne. Jednym z takich projektów jest powstanie Odrzańskiej Drogi Rowerowej. Ta niemal czterystukilometrowa trasa przebiegać będzie przez teren 25 gmin po obu stronach Odry. Do niej mogą „wpinać się” kolejne odcinki budowanych tras rozszerzając sieć ścieżek na Dolnym Śląsku. Trasy rowerowe mają powstawać również m.in. na terenie polsko-czeskiego i polko-niemieckiego pogranicza, dając dodatkowy impuls dla rozwoju turystyki w tych rejonach.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ