KS. ABP KUPNY: NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM LUDZKOŚCI JEST TRWANIE W GRZECHU

Kupny.jpg

Ks. abp Józef Kupny zachęca do udziału w Nowennie Fatimskiej, która zostanie zainaugurowana we wrocławskiej katedrze w poniedziałek 13 lutego. Obchody mają nie tylko upamiętnić setną rocznicę objawień Matki Bożej, ale przede wszystkim sprawić, by orędzie Maryi dotarło do każdego mieszkańca Dolnego Śląska.

W ramach nowenny przez 9 kolejnych miesięcy (do października 2017 r.) każdego 13 dnia miesiąca we wszystkich parafiach archidiecezji odbywać się będą Nabożeństwa Fatimskie połączone z uroczystą Eucharystią oraz modlitwą różańcową.

Będziemy modlić się wraz z Maryją, by także człowiek współczesny zrozumiał, iż największym problemem ludzkości jest trwanie w grzechu i odrzucenie Boga. Taka postawa wcześniej czy później obraca się przeciw samemu człowiekowi – tłumaczy w rozmowie z Naszym Dziennikiem sens obchodów ks. abp Józef Kupny.

Metropolita wrocławski podkreśla, iż pragnie, by do każdego dotarło orędzie fatimskie, które w słowach Matki Bożej „Moje Niepokalane Serce zwycięży”, niesie ogromny ładunek nadziei.

– Maryja przypomina, że odkupienie wysłużone przez Chrystusa pozostaje zawsze większe, niż grzech człowieka i grzech świata. Nowenna to – jak wierzę – także czas poświęcenia się każdego z nas Matce Najświętszej, przyjęcia Jej pomocy w ofiarowaniu nas samych i całej ludzkości jedynemu Zbawicielowi – Jezusowi Chrystusowi – mówi ksiądz arcybiskup.

Ks. dr Rafał Kowalski, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Wrocławskiej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ