Trwa akcja protestacyjna ws. in vitro

Dokładnie o 12:00 rozpoczęła się akcja protestacyjna mieszkańców Wrocławia sprzeciwiających się wprowadzeniu jednorazowego sfinansowanie in vitro wrocławskim parom, które zaproponować ma .Nowoczesna.

Na sali posiedzeń protestuje ok. 20 osób. Właśnie na dzisiejszej sesji Rady zostanie podjęta decyzja, czy in vitro będzie finansowane we Wrocławiu czy nie.

Janusz Wolniak, prezes Akcji Katolickiej we Wrocławiu mówi:

Metoda in vitro to działanie, w ocenie wielu naukowców, wyjątkowo nieetyczne. Wiąże się z nią daleko posunięta selekcja genetyczna a przede wszystkim doprowadza do zabijania albo zamrażania embrionów ludzkich. Jest ponadto wiele wyników badań wskazujących na negatywne skutki doraźne i dalekosiężne dla dzieci poczętych w taki sposób.

Swój apel kierujemy przede wszystkim do radnych Wrocławia. Ufamy, że zechcą odrzucić plany wspomagania procedury „in vitro”, a promować i współfinansować naprotechnologię.

Jak ustaliliśmy uchwała .Nowoczesnej prawdopodobnie nie zostanie przyjęta ponieważ większość radnych jej nie poprze. Należy przypomnieć, że koalicja w Radzie Miejskiej Prezydenta Dutkiewicza z Nowoczesną nie obejmuje dyscypliny głosowania w sprawach światopoglądowych.

Będziemy na bieżąco informowali o tym co się dzieje we wrocławskim Ratuszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj