Wrocław przystąpił do organizacji ICLEI

Wrocław przystąpił do międzynarodowej organizacji ICLEI – The International Council for Local Environmental Initiative. Szczególny nacisk ICLEI kładzie m.in. na ochronę środowiska. Uchwałę w tej sprawie podjęli dzisiaj wrocławscy radni.

Misją organizacji jest współtworzenie i wspieranie światowego ruchu samorządów lokalnych, działających wspólnie na rzecz osiągnięcia konkretnych zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Szczególny nacisk ICLE kładzie m.in. na ochronę środowiska.

ICLEI (Międzynarodowa Rada na rzecz Lokalnych Inicjatyw Środowiskowych) powstała w 1990 roku. Zrzesza ponad 1500 samorządów z około 90 krajów z całego świata. W Polsce do ICLEI należą Katowice czy Warszawa.

Członkostwo w ICLEI to m.in. łatwiejszy dostęp do wiedzy eksperckiej i grup dyskusyjnych składających się z przedstawicieli wielu miast, a także wymiana najlepszych praktyk oraz wsparcie w działaniach na szczeblach międzynarodowym i krajowym.

ICLEI jest bezpośrednio zaangażowana w negocjacje nowego globalnego porozumienia klimatycznego. Skutecznie realizuje swoje zadania oraz cele, jest dobrze rozpoznawalna i wpływowa na wszystkich kontynentach.

Roczny koszt członkostwa to około 12 tyś zł

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ