Zapadła decyzja o odwołaniu Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego

przybylski11.jpg

Zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o wszczęciu procedury odwołania ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezarego Morawskiego.

We wtorek radni sejmiku województwa dolnośląskiego dali zielone światło zarządowi województwa dla odwołania ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego Cezarego Morawskiego. Podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu ostatecznie podjęto decyzję o rozpoczęciu procedury odwoławczej. Oficjalnym powodem ma być brak realizacji zapisów przedstawionych przez dyrektora teatru w czasie przystąpienia do konkursu.

W poniedziałek zarząd województwa dolnośląskiego przekaże Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego opinię w tej sprawie. Resort ma na odpowiedź 14 dni, jednak   opinia nie jest wiążąca i nie ma wpływu na dotację dla teatru.

Pytany o powody wszczęcia procedury odwołania, marszałek powiedział, że chodzi o „nierealizowanie zapisów, przedstawianych przez Cezarego Morawskiego w konkursie na dyrektora Teatru Polskiego”.

Wczoraj przeciwko odwołaniu Morawskiego, który zastąpił na stanowisku dyrektora TP Krzysztofa Mieszkowskiego, obecnie posła Nowoczesnej, protestowała m.in. teatralna Solidarność. Obecni na proteście krytykowali działalność teatru za czasów Mieszkowskiego. Resort kultury podkreślił zaś, że umowa z dyrektorem Morawskim nie może zostać tak natychmiastowo rozwiązana. Podkreślono, że brak jest podstaw prawnych do rozwiązania umowy i że dalsze decyzje będą podejmowane zgodnie z literą prawa.

źródło: Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ