Legnica chce wprowadzić „program 300+”

fot: youtube

W Legnicy od września może zacząć funkcjonować program, który roboczo został nazwany „300+”. Polega on na dofinansowaniu przez miasto pobytu dzieci w prywatnych żłobkach oraz klubach dziecięcych.

Aby program mógł wejść w życie, muszą go zaaprobować radni Legnicy. Pieniądze mają trafić na opiekę nad dziećmi – program będzie realizowany w formie dofinansowania pobytu dzieci uczęszczających do prywatnych żłobków oraz dziecięcych klubów.

– Powiedzmy, że to taki nasz program „500+”. Od wielu lat miasto wspiera dzieci uczęszczające do publicznych przedszkoli i żłobków i to znacznie większymi kwotami. Średnio miesięczny koszt utrzymania dziecka w żłobku to 1140 złotych, a w przedszkolu – 973 zł. W pierwszym przypadku miasto dopłaca 919 zł, w drugim – 744 – mówi prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, cytowany przez portal legnica.naszemiasto.pl.

Program „300+” – który swoją nazwę wziął od wysokości dofinansowania ze strony miasta na pobyt dzieci w placówkach prywatnych – ma być nie tylko ulgą dla rodziców, ale także bodźcem dla lokalnych przedsiębiorców, aby inwestowali w prywatne żłobki i dziecięce kluby. Dofinansowanie planowane przez miasto będzie trafiało jednak bezpośrednio do placówki, do której dziecko będzie uczęszczać, nie zaś „do ręki” rodziców.

Źródło: legnica.naszemiasto.pl/ Telewizja Republika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj