Poszukiwany listem gończym wpadł przez “lewe” podłączenie prądu

Legniccy policjanci w mieszkaniu pewnego mężczyzny ujawnili nielegalny proceder poboru energii elektrycznej polegający na pominięciu urządzenia pomiarowego. Ponadto w trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że był on także poszukiwany listem gończym. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Nielegalny pobór energii elektrycznej odbywał się w jednym z mieszkań przy ulicy Drukarskiej w Legnicy. Informację o przestępstwie uzyskali funkcjonariusze Rewiru I Dzielnicowych komendy miejskiej, którzy podjęli natychmiastowe działania zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży.

W godzinach popołudniowych dzielnicowi zapukali do ustalonego mieszkania. Drzwi otworzył 39-letni mężczyzna. Powiadomieni przez policjantów pracownicy firmy dostarczającej energię, którzy przybyli na miejsce potwierdzili fakt, dokonania kradzieży energii elektrycznej poprzez pominięcie urządzenia pomiarowego.

Ponadto w trakcie sprawdzania tożsamości mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie ustalana jest wysokość strat jakie wskutek kradzieży poniosła firma dostarczająca energię.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnic

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ