Ferie w Jeleniej Górze – jakie atrakcje?

mat prasowy

Interaktywne eksponaty, snowtubing, nauka hip hopu, warsztaty cukiernicze, łyżwy. Sprawdzamy, dla których jeleniogórskich atrakcji będzie warto wyjść z domu w tegoroczne ferie, które startują już w poniedziałek.

W tym roku dolnośląscy uczniowie zaczynają ferie jako ostatni – wolne mają od 13 lutego 2017 roku. Na jakie atrakcje mogą liczyć w Jeleniej Górze?

Kreatywna rozrywka

12-19 lutego Nowy Rynek zaprasza na multimedialną wystawę dla dzieci. W galerii handlowej pojawią się interaktywne eksponaty. Uczestnicy nadadzą swój własny komunikat alfabetem Morse’a, szeptem przekrzyczą hałas, a także dowiedzą się, jak zagłuszyć zasięg telefoniczny. Całość odbędzie się pod opieką animatorów. Wstęp będzie bezpłatny.

Zjazd na oponach

Nowy Rynek ma również propozycję dla miłośników aktywności. Od 13 do 19 lutego na uczniów czekać będzie snowtubing, czyli bezpieczna odmiana jazdy na oponach. Specjalna „góra” stanie przed galerią handlową od strony Tauronu. Podczas zjazdu szybko osiąga się zawrotne tempo, a bawić można się w gronie rodzinny czy przyjaciół. To nie jedyna atrakcja – od 17 do 19 lutego na uczniów czekać będzie „Śnieżna Kula”. Obie atrakcja będą dostępne w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp będzie wolny.

Nauka hip hopu i mini disco

12 i 26 lutego najmłodsi uczniowie wezmą udział w Akademii Rynusia – cyklu edukacyjno-rozrywkowym dla dzieci od trzeciego roku życia w Nowym Rynku. Wydarzeniem specjalnym pierwszego spotkania będą warsztaty cukiernicze. Każde dziecko wykona deser składający się z bitej śmietany, ozdobnych wafelków, czekoladowych cukierków oraz owoców. Z kolei 26 lutego dzieci zobaczą przedstawienie „Super Bohater”, a w ramach warsztatów wezmą udział w zajęciach z hip hopu. Początek o godzinie 12.00. Wstęp wolny.

Na łyżwy

Przez całe ferie miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z uroków lodowisk przy Szkole Podstawowej nr 13, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz przy II Liceum Ogólnokształcącym. Ślizgawki będą otwarte od godziny 8.00 do 20.00 (w tygodniu zaplanowano godzinne przerwy – o 11.00, 14.00 i 17.00, a w weekendy o 13.00 i 16.00). Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew (bilet ulgowy kosztuje 3 zł). Dzieci, młodzież i studenci mają wstęp bezpłatny.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ