Grupa przestępcza dokonywała oszustw przy zawieraniu umów kredytowych

kasa 2.jpg

6 osób zatrzymanych, to efekt działań przeprowadzonych przez dolnośląskich policjantów, a związanych z rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw przy zawieraniu umów kredytowych, gdzie pokrzywdzonych może być nawet kilka tysięcy osób. Grupa dopuszczała się przestępstw związanych z pośrednictwem kredytowym, wprowadzając klientów w błąd, co do warunków umowy, czym doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzonych, pozostających w trudnej sytuacji finansowej. Jak podejrzewają policjanci, straty mogą sięgnąć nawet kilkunastu milionów złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspierani przez policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej, realizując działania operacyjne w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą dokonującą oszustw przy zawieraniu umów kredytowych. Straty na szkodę osób pokrzywdzonych mogą sięgać nawet kilkunastu milionów złotych.

Na podstawie zebranego materiału policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w tym przestępczym procederze. Podejrzani, którzy trafili do policyjnego aresztu, to mieszkańcy województw dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i posługiwania się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację, komputery i nośniki pamięci.

Jak wynika z ustaleń policjantów, grupa dopuszczała się oszustw związanych z pośrednictwem kredytowym, wprowadzając klientów w błąd, co do warunków umowy, czym doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, jak się szacuje nawet kilka tysięcy osób pokrzywdzonych, pozostających w trudnej sytuacji finansowej.

Za czyny, o które osoby zatrzymane są podejrzane, w zależności od roli w tym przestępczym procederze, może teraz grozić im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie policja i prokuratura prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

źródło: KP Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj