Dolnośląscy policjanci przechwycili ponad 7 kg amfetaminy o wartości około ćwierć miliona złotych – tymczasowy areszt dla jednego z podejrzanych

fot: youtube

Przechwycenie ponad 7 kilogramów amfetaminy o wartości około ćwierć miliona złotych oraz zatrzymanie mężczyzny i kobiety, podejrzanych w tej sprawie, to efekt działań policjantów z komendy powiatowej w Dzierżoniowie i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Narkotyki ukryte były w wynajmowanym mieszkaniu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami, zastosował wobec mężczyzny, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie działając wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonej realizacji, ustalili i zatrzymali 40 – letniego mężczyznę i 21 – letnią kobietę, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie Bielawy, po tym jak funkcjonariusze, prowadząc czynności operacyjne ustalili, że mężczyzna może posiadać w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu sporą ilość środków odurzających. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość narkotyków.
Część z nich schowana była w zamrażalniku, a część na balkonie. Już wstępne badania wykazały, że ujawniona substancja, to amfetamina. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 7,2 kg, z których można było uzyskać kilkadziesiąt tysięcy porcji handlowych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich dalsze przeznaczenie.

Oboje zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wobec mężczyzny, sąd po zapoznaniu się z materiałami, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest natomiast karą pozbawienia wolności do lat 12.

(źródło – KPP Dzierżoniów)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ