Gazeto Wyborcza, nie idź tą drogą!

waldemar.jpg

Próg do wniesienia projektu uchwały pod obrady rady miejskiej zostanie w końcu obniżony do rozsądnej wielkości około 1800 podpisów.

Gazeta Wyborcza zrobiła z tego news (http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,21365560,uchwaly-rady-miasta-ulatwienie-dla-obywateli.html) podając informacje, które nie zgadzają się z tym, co ja wiem.

Po raz pierwszy pomysł Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej został przedstawiony podczas spotkań inicjatywy referendalnej przez Pana Henryka Nowakowskiego (była partia Korwin). 6. lipca 2015r. Prezydent Wrocławia został powiadomiony o zamiarze wystąpienia z inicjatywą referendalną. Do tekstu dołączone jest zdjęcie  z wykazem inicjatorów referendum, który jest załącznikiem do powiadomienia. Nie widzę na nim Pana Owczarka. Przez dwa miesiące udało nam się zebrać około trzydziestu tysięcy podpisów. Nie pamiętam, aby Pan Owczarek uczestniczył w tej zbiórce.  Za to wiele osób poświęciło swój czas, aby inicjatywą uchwałodawczą zainteresował się Prezydent.Autor artykułu o nich nie wspomina.

Redaktor Gazety Wyborczej czyni bohaterem Wrocławskiego Referendum 2015 postać, która świadomie zrezygnowała z uczestnictwa w tym obywatelskim ruchu. Czy to przypadek, że Gazeta Wyborcza próbuje promować nowe podmioty na rynku ruchów miejskich? Wątpię.  Wybory samorządowe za pasem, może, więc głupi lud to kupi.

Pozwolę sobie Wam wszystkim (bez wyjątku) podziękować, bo to dzięki Wam i tysiącom wrocławian w końcu inicjatywa uchwałodawcza będzie bardziej przystępna mieszkańcom.

I jeszcze jedno – artykuł nie jest krytyką personalną, a jedynie piętnuje warsztat dziennikarski.

autor: Waldemar Bednarz

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ