Mając 2.5 promila spowodował kolizję z samochodem ciężarowym

policja.jpg

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami grozić może mężczyźnie, który będąc nietrzeźwy prowadził auto. Policjanci ze Zgorzelca otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej z samochodem ciężarowym.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy ustalenia oraz badanie wykazało u podejrzewanego 2.5 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
W ubiegłym tygodniu zgorzeleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na drodze krajowej K94, w miejscowości Żarska Wieś. Po przybyciu na miejsce, uwagę funkcjonariuszy zwrócił jeden z uczestników zdarzenia, mający problem z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że to właśnie ten mężczyzna jadąc osobowym chevroletem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo poruszający się samochód ciężarowy. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Być może nie doszłoby do kolizji, gdyby 49-letni mieszkaniec gminy Zgorzelec był trzeźwy. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało u niego 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Zatrzymywane jest również prawo jazdy.
Jeżeli jesteśmy świadkami jak nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę, to natychmiast powiadommy Policję dzwoniąc na numer 997 lub 112. Każdy człowiek, który prowadzi pojazd mechaniczny w takim stanie niesie olbrzymie zagrożenie w ruchu drogowym dla siebie oraz innych.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ