Nowe informacje ws. stanu zdrowia premier Szydło

szydło.png
fot. youtube.com

Rzecznik rządu Rafał Bochenek przekazał dziennikarzom najnowsze informacje na temat stanu zdrowia premier Beaty Szydło. Szefowa rządu jest w dobrej formie i „nie ma żadnych nadzwyczajnych dolegliwości i urazów”. Pomimo dobrego stanu zdrowia premier Szydło, nadal nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja na temat tego, kto poprowadzi posiedzenie rządu .

Pytany o stan zdrowia szefowej rządu, Rafał Bochenek tłumaczył, że gdyby rzutował on na pracę rządu, lub gdyby nie mogła wypełniać swoich obowiązków, to wszelkie okoliczności zdarzenia i informacje o jej stanie zdrowia byłyby podane.

– Lekarze przeprowadzają rutynowe badania, te które zazwyczaj w tego typu sytuacjach się prowadzi. Jest właściwie zaopiekowana. Jest pod dobrą, profesjonalną opieką lekarzy. Wszystko idzie w dobrym kierunku i z każdym kolejnym dniem zbliżamy się do końca pobytu szefowej rządu w szpitalu – mówił Bochenek na antenie Polsat News.

Dopytywany o dolegliwości premier Szydło i ogólne samopoczucie po wypadku, rzecznik podkreślił, że Beata Szydło czuje się dobrze, „nie ma żadnych nadzwyczajnych dolegliwości i urazów”.  Rafał Bochenek zapewnił także, że przekazywane opinii publicznej informacje na temat stanu zdrowia szefowej rządu są wystarczające.

– Specyfika wypadków komunikacyjnych jest taka, że pewne dolegliwości lubią się ujawnić po kilku dniach, stąd też właśnie panie premier przebywa na obserwacji. Wierzymy w to, że już wkrótce opuści szpital i wróci do pracy. Generalnie jest w dobrej formie. Nie podajemy szczegółów bo trudno żebym opowiadał, że pani premier ma na jednej nodze otarcie, a na drugiej siniaka, bo byłoby to niepoważne. Uszanujmy prywatność pani premier. Mówimy tyle, ile możemy i wydaje nam się że jest wystarczające. Gdyby pani premier, na przykład, była poddana jakiejś operacji, gdyby był zastosowany gips, bo doszłoby do jakiegoś złamania, na pewno byśmy o tym informowali- powiedział Bochenek.

Jednocześnie rzecznik rządu jeszcze raz podkreślił, że premier szydło nie dolega nic groźnego.

– Nic groźnego pani premier nie dolega. Nie są to jakieś nadzwyczajne, nietypowe dolegliwości. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Szefowa polskiego rządu naprawdę czuje się dobrze. (…) Jest tytanem pracy i nawet w takiej sytuacji (…) dopytuje o kwestie związane z bieżącymi obowiązkami i sprawami bezpośrednio związanymi z tym, co dzieje się w państwie. Nie ma jeszcze decyzji, kto poprowadzi najbliższe posiedzenie rządu. Cały czas czekamy na decyzję lekarzy, bo to ona zdeterminuje to, kiedy szefowa polskiego rządu opuści szpital, w jakim zakresie będzie mogła pracować – powiedział rzecznik rządu.

Tymczasem sama premier Szydło w rozmowie z „Wiadomościami” powiedziała wczoraj, że liczy, iż w ciągu kilku dni zapadnie decyzja, że może opuścić szpital. Dodała, że jeśli sama mogłaby zdecydować, wyszłaby z niego już. Premier przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

 źródło: niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ