„Solidarność” Dolny Śląsk w obronie dyrektora Teatru Polskiego rozpoczyna działania protestacyjne

foto Janusz Wolniak

Na lutowym posiedzeniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk głównym punktem było omówienie sytuacji w Teatrze Polskim. ZR przyjął uchwałę, w którym wyraził swoje oburzenie wobec decyzji Zarządu Województwa Dolnośląskiego ws. uniemożliwienia działalności państwowej sceny Teatru Polskiego przez bezprawne działanie Zarządu Województwa Dolnośląskiego  i postanowił przekształcić się w Komitet Protestacyjny.

Poniżej treść uchwały 

Uchwała Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w sprawie uniemożliwienia działalności państwowej sceny Teatru Polskiego przez bezprawne działanie Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność”

Dolny Śląsk z oburzeniem przyjmuje decyzję Zarządu Województwa Dolnośląskiego pogłębiającą destabilizację pracy państwowej sceny Teatru Polskiego. Ta skandaliczna decyzja narusza zaufanie do prawa i władz samorządu województwa dolnośląskiego. Trzeba też podkreślić, że decyzja Zarządu Województwa podsyca konflikt wygenerowany przez kierownictwo teatru i uderza w podstawowe prawa pracowników teatru.

W związku z powyższym Zarząd Regionu postanawia: 1. przekształcić się w Regionalny Komitet Protestacyjny, 2. rozpocząć działania protestacyjne ws. Teatru w formie uzgodnionej z Komisją Zakładową NSZZ „Solidarność” Teatru Polskiego, 3. skierować pisma do odpowiednich władz i mediów informujących o bezprawnej decyzji Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

autor: Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ