Co najbardziej przeszkadza Polakom w … seksie?

zakochani.jpg

Według najnowszego raportu znanego seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego pt. „Seksualność Polaków w 2017 roku” zarówno kobietom, jak i mężczyznom w odbywaniu przyjemnych kontaktów seksualnych przeszkadza duży stres i zmęczenie.

Sondaż do raportu przeprowadzono w okresie od grudnia 2016 roku do stycznia 2017 roku. Badanych było 2,5 tys Polaków. Według sondażu aż 31 proc. kobiet i 21 proc. mężczyzn jako główną przeszkodę w uprawianiu seksu wymieniło zmęczenie i stres. 26 proc. kobiet i 13 proc. mężczyzn obawia się niechcianej ciąży.

Na dalszym miejscu znalazły się: 16 proc. Polek i 9 proc. Polaków kolejnym utrudnieniem w życiu seksualnym są choroba i złe samopoczucie. 14 proc. mężczyzn i tylko 6 proc. kobiet obawia się, że nie sprawdzi się w seksie.

Zmęczenie i stres to faktycznie jeden z kluczowych czynników złego samopoczucia. Martwi jedynie to, że aż 31 proc. kobiet boi się tzw. niechcianej ciąży. Obawa przed poczęciem dziecka wiąże się z faktem, że takie osoby nie mają psychicznej zdolności do odpowiedzialności. To wieczne „dzieci” które życie traktują w sposób utylitarny. Co ciekawe jedynie 13 proc. mężczyzn obawia się faktu, że mogą zostać ojcami. Kiedyś ten współczynnik był większy. Czy to znaczy że mężczyźni stają się bardziej dojrzali od kobiet?

Jednak nie ma co narzekać, w tym roku polska demografia pójdzie w górę. To zapewne dzięki programowi 500 plus ale również fakt, że jednak powoli, mozolnie kobiety i mężczyźni chcą mieć więcej niż jedno dziecko. Oby kurs ten utrzymał się jak najdłużej.

Źródło: Telewizja Republika.pl / Twitter

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ