Oszuści wyłudzali zaliczki na poczet sprowadzenia z zagranicy pojazdów

kasa domena robert.jpg

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 2 mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez policjantów z Głogowa, a podejrzanym o oszustwa i wyłudzanie zaliczek na poczet kupna pojazdów sprowadzanych z zagranicy.

Sprawcy na portalach ogłoszeniowych oferowali możliwość sprowadzenia pojazdu. Warunkiem była wpłata zaliczki. Do ogłoszeń były dodawane zdjęcia, co miało je uwiarygodnić. Sprawcy posługiwali się kontami bankowymi oraz telefonami zarejestrowanymi na tzw. „słupy”. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Można by sądzić, że proceder wyłudzania pieniędzy od osób, które zainteresowane są sprowadzeniem pojazdu, jest już na tyle znany, jako działanie przestępcze, że trudno będzie oszukać kolejne osoby. Nic bardziej mylnego. Głogowscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty wyłudzenia pieniędzy, tytułem zaliczek na poczet sprowadzonych z zagranicy pojazdów.

Podejrzani w wieku 26 i 28 lat, są mieszkańcami województwa lubuskiego. Na portalach ogłoszeniowych umieszczali informacje o możliwości sprowadzenia pojazdu. Warunkiem była wpłata zaliczki na poczet przyszłego zakupu. Do ogłoszeń były dodawane zdjęcia, co miało je uwiarygodnić. Proponowali motocykle oraz samochody. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej, posługiwali się kontami bankowymi oraz telefonami założonymi na tzw. „słupy”.
To jednak nie uchroniło ich przed zatrzymaniem i odpowiedzialnością karną. Obaj mężczyźni, na których trop wpadli policjanci, usłyszeli już zarzuty dokonania oszustw na szkodę innych osób. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą wskazują na to, że łupem sprawców padło, co najmniej kilka tysięcy złotych. Policjanci nadal jednak badając wszystkie wątki tej sprawy ustalając też, jaki faktyczny rozmiar miała prowadzona przez nich działalność przestępcza.
Za czyny, o które mężczyźni są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(źródło – KPP Głogów)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ