Wykład „Życie i twórczość Edyty Stein na początku dyktatury hitlerowskiej’” – Wrocław, 22 lutego 2017

edyta stein.jpg

Wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają do Klubu Muzyki i Literatury na spotkanie z cyklu „Wieczory z Historią”. 

22 lutego, o godz. 18.00, usłyszymy wykład ks. prof. dr. hab. Jerzego Machnacza zatytułowany „Życie i twórczość Edyty Stein na początku dyktatury hitlerowskiej”.

Wstęp wolny!

* * *

Ks. prof. dr hab. Jerzy Machnacz, ur. 1949 – polski filozof i ksiądz katolicki, przedstawiciel tomizmu fenomenologicznego, absolwent teologii Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, studia doktoranckie odbywał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zwieńczył je ogłoszeniem w roku 1985 pracy doktorskiej, „Problematyka ontycznej budowy człowieka w pismach H. Conrad-Martius”. W roku 1999 uzyskał na wrocławskim PWT habilitację za dysertację „Człowiek religijny w pismach filozoficznych Jadwigi Conrad-Martius i Edyty Stein”. Jest pracownikiem naukowym Papieskiego Wydziału Teologicznego, w roku 2006 otrzymał tytuł profesorski na podstawie dotychczasowego dorobku naukowego, prowadzi zajęcia z metafizyki, filozofii, w ramach zajęć fakultatywnych wykłada antropologię Edyty Stein. Jednocześnie od 2007 pełni obowiązki dyrektora Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych na Politechnice Wrocławskiej. Jest autorem artykułów publikowanych w prasie krajowej i zagranicznej, a także współautorem „Powszechnej Encyklopedii Filozofii”.

„Wieczory z Historią” to organizowane raz w miesiącu wykłady otwarte. Miejscem spotkań jest stylowe wnętrze Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, przy placu Tadeusza Kościuszki 10. Klub zajmuje się propagowaniem muzyki dawnej i współczesnej oraz upowszechnianiem literatury. Organizowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu wykłady odbywają się raz w miesiącu, zwykle o godz. 18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj