Definitywny koniec Alma Market? Spółka złożyła wniosek o upadłość

car-supermarket-1196791.jpg

Alma Market złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenia upadłości obejmującej likwidację majątku – podała spółka. W praktyce oznacza to, że firma lada dzień może przestać istnieć.

Alma Market S.A. w restrukturyzacji, informuje, że w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość Spółki obejmującej likwidację majątku” – pisze spółka w giełdowym komunikacie. Jak informuje portal money.pl oznacza to, że firma może lada dzień przestać istnieć.

Likwidacyjna upadłość oznacza, że spółka kończy działalność, a syndyk przejmuje jej majątek. Za taką decyzję spółki Alma Market ma bezpośrednio stać decyzja sądu o umorzeniu postępowania sanacyjnego wobec spółki. Postępowanie sanacyjne dawało Almie rok czasu na wyjście na przysłowiową „prostą”.

Decyzja jest w pewien sposób zaskakująca, ponieważ tydzień temu nowym właścicielem spółki Alma Market S.A. został Tomasz Żarnecki, który przejął niemal połowę akcji i planował dla spółki pożyczkę w wysokości 24 mln zł.

 Źródło:  Telewizja Republika / money.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ