Głosujcie na ESK 2016 w MocArtach 2016 Radia RMF Classic

zakonczenie-esk_3.jpg

Wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 są nominowane do MocArtów RMF Classic 2016 w kategorii „Wydarzenie 2016”. W podsumowaniu jurorzy zaznaczyli, że ESK było sukcesem wizerunkowym i frekwencyjnym, dzięki któremu stolica Dolnego Śląska wzniosła się na absolutne kulturalne wyżyny!

MocArty radio RMF Classic przyzna już po raz siódmy w czterech kategoriach – człowiek roku, wydarzenie roku, muzyka filmowa roku i rzecz z klasą. Nominowanych zasugerowali słuchacze, dlatego np. wśród pretendujących do tytułu człowieka roku znaleźli się, obok ludzi kultury (np. reżysera Wojciecha Smarzowskiego), także chirurg dr Adam Domanasiewicz z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, czy Adam Nawałka, trener reprezentacji Polski.

W kategorii „wydarzenie roku” uznanie słuchaczy zdobyły wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury 2016, w ktorych uczestniczyło 5 milionów osób. „Koncerty, wystawy, widowiska, spotkania z twórcami – w tym niezapomniana Gala Rozdania Europejskich Nagród Filmowych z Piercem Brosnanem w roli głównej. W projekcie aktywnie uczestniczyli sami mieszkańcy udowadniając, że kultura może być bodźcem rozwoju i sposobem na życie.” – tak uzasadniano nominację.

Głosować na ESK 2016 można na stronie plebiscytu do 20 marca.

Wyniki poznamy podczas uroczystej Gali MocArtów RMF Classic 2016 (13 marca w Warszawie).

 źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj