Kornel Morawiecki otworzył biuro w Legnicy

foto: Paweł Sasiela

Marszałek Senior Kornel Morawiecki otworzył w Legnicy biuro poselskie. Uroczystego poświęcenia dokonał proboszcz parafii katedralnej Robert Kristman.

Jest to pewnego rodzaju historyczna chwila dla nas. W mieście, które nazywane jest „Małą Moskwą” następuje otwarcie biura posła z okręgu wrocławskiego. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ przez lata w Legnicy wytworzyło się pewne środowisko, które nie jest politycznie zagospodarowane. Nie było nigdy dla niego miejsca. W związku z tym, od dzisiaj takie miejsce na mapie Legnicy się znajduje – mówił Piotr Michalczyk, asystent posła Morawieckiego.

Jak podkreślał Marszałek Senior jego związek z ziemią dolnośląską istnieje od dawna. To tutaj prężnie działała Solidarność Walcząca, zarówno w Legnicy, jak i Lubinie czy innych miastach w naszym regionie. Tutaj też budowane są silne struktury partii Wolni i Solidarni.
Chciałbym żebyśmy mogli, też w tej pracy poselskiej, dać impuls polityczny nowej inicjatywie, którą budujemy. Jest taka potrzeba w Polsce i jest szansa na to, żeby jednoczyć, bo tych podziałów jest już dosyć. One często zaznaczają się w sposób obraźliwy dla obu stron i to mi się bardzo nie podoba, bo powinniśmy w całym naszym zróżnicowaniu zauważyć, że jesteśmy Polakami, że mamy zobowiązania wobec przeszłości, a jeszcze większe zobowiązania wobec przyszłości – przekonywał Kornel Morawiecki.
Podczas konferencji legendarny przywódca Solidarności Walczącej wiele miejsca poświęcił polityce zagranicznej.
Stosunki międzynarodowe zaczynają się istotnie komplikować. Świadectwem były ostatnie wybory w Stanach Zjednoczonych, przyjazdy do nas pani Merkel, która szuka teraz w Polsce sojusznika do utrzymania jedności europejskiej, a sama będzie musiała walczyć o swoją pozycję na terenie Niemiec, ponieważ tam różne błędy zostały popełnione. Zagrożenia dotyczą nie tylko jednego kraju, ale całej Europy. Jesteśmy częścią tej wielkiej kultury – zauważał poseł Morawiecki.
Marszałek Senior mówił również o genezie nazwy tworzonej formacji politycznej.
To nasze hasło, ta piękna nazwa, którą wzięliśmy z dewizy Solidarności Walczącej, organizacji którą w latach osiemdziesiątych budowałem razem z przyjaciółmi, to jest nazwa oddająca najbardziej ducha tej kultury, ale zwłaszcza jego polskiej odmiany. Wolni, bo Polacy mają wielkie umiłowanie wolności, a Solidarni, bo to jest potrzeba którą zauważyliśmy. Nam się przydała i tym, którzy wokół nas na tym skorzystali. Nie byłoby wolnych państw dawnego bloku sowieckiego bez wkładu polskiego, który symbolizuje słowo „Solidarność” – podkreślał założyciel Wolnych i Solidarnych.
Biuro poselskie Kornela Morawieckiego znajduje się na piątym piętrze, w pokoju 508, budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy przy Placu Słowiańskim.
źródło: dolny-slask24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj