Powiat Jaworski wyremontuje drogę za milion

Powiat Jaworski znalazł się w grupie 9 samorządów, które decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otrzymają dotację w wysokości 1 mln złotych, z przeznaczeniem na poprawę stanu nawierzchni dróg wojewódzkich.

– DSDiK we Wrocławiu bardzo dobrze oceniła dotychczasową współpracę z Powiatem Jaworskim i pozytywnie zaopiniowała propozycję przebudowy kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej 374 (Kuzienniczej) od skrzyżowania z drogą powiatową 2176D (Słowackiego) do drogi krajowej nr 3 (Narutowicza) – informuje starosta Stanisław Laskowski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Starostwo także otrzymało milion złotych, dzięki któremu udało się wyremontować dwa odcinki dróg wojewódzkich przebiegających przez Jawor – ul. Wiejską i Limanowskiego.

– W ramach tych środków udało się także wykonać dokumentację projektową dotyczącą przebudowy skrzyżowania w sąsiedztwie Lidla. W uzgodnieniu z DSDiK zaprojektowane zostało rondo. Projekt jest praktycznie gotowy, ale realizacja tego zadania może nastąpić po roku 2017 – dodaje starosta.

Powiat już szykuje się do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę ul. Kuzienniczej, która zgodnie z wytycznymi DSDiK winna obejmować m.in. odwodnienie, chodniki, parkingi i oczywiście samą nawierzchnię drogi.

– Bardzo cieszy fakt, iż dzięki zaangażowaniu władz powiatu jaworskiego w tym roku uda się wyremontować kolejne odcinki dróg w Jaworze – zauważa wicestarosta Arkadiusz Baranowski. – 6 milionów złotych zakontraktowane w budżecie GDDKiA na przebudowę drogi krajowej nr 3 i kolejny milion od Zarządu Województwa pozwoli na zrealizowanie dwóch niezależnych, ale spójnych ze sobą inwestycji drogowych. Na początek ul. Narutowicza i ul. Kuzienniczą – dodaje wicestarosta.

– Wiem jak bardzo potrzebny jest chodnik wzdłuż ul. Kuzienniczej w kierunku cmentarza – mówi Stanisław Laskowski. – Jest to od lat postulat mieszkańców, który w końcu chyba uda się zrealizować. Mam nadzieję, że już od 1 listopada wszyscy bezpiecznie będą korzystać z nowej infrastruktury – kończy starosta.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ