Schetyna o przyszłości Tuska

grzegorz schetyna 2.jpg
fot. youtube
– Nie chcę pisać scenariuszy, takich które mają być za dwa i pół roku, bo dzisiaj najważniejsze jest, żeby Tusk został w Brukseli, żeby był drugą część kadencji w Radzie Europejskiej, był szefem Rady Europejskiej. To jest dziś najważniejsze dla Polski, i myślę, że ważne też dla Europy – stwierdził Grzegorz Schetyna na antenie RMF FM. Lider Platformy Obywatelskiej był gościem porannej rozmowy Roberta Mazurka w RMF FM.

– Więc jeżeli mówi się o tym, że on ma wrócić do polityki krajowej, to uważam, że byłoby nie fair – może nie „nie fair” – ale nie na miejscu dzisiaj. Ponieważ najważniejsze jest także dla nas, a może przede wszystkim dla nas, żeby on skutecznie wywalczył mandat w Brukseli – stwierdził Schetyna na antenie RMF FM.

Schetyna nawiązał też do wypadku premier Szydło, który jego zdaniem obnażył złą jakość polskiego państwa i praworządności.

– Tak, bo sądy są na tyle niezależne, że są w stanie prowadzić postępowanie, czy najpierw prokuratura, później sąd, i zakończyć ją sprawą sądową i wyrokiem sądowym. Wtedy państwo broniło się samo, dzisiaj to Platforma Obywatelska musi bronić państwa prawa. Właśnie dlatego, że ten przypadek w Oświęcimiu jest tak bardzo jednoznaczny – powiedział Schetyna w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ