PO składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy po wypadku premier Szydło

twitter.com/Platforma_org
– Dzisiaj zdecydowaliśmy się złożyć zawiadomienie o uzasadnionej możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, którzy byli tam na miejscu. W szczególności prokuratora, który był tam na miejscu, prowadził postępowanie. Nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy sprawy tak podstawowe jak prawo do obrony i adwokata, jak prawo i godność tego młodego człowieka zostają fundamentalnie naruszone – poinformował podczas briefingu prasowego w Sejmie Cezary Tomczyk.

PO w zawiadomieniu powołuje się m.in. na medialne informacje, według których kierowca fiata Seicento, sprawca wypadku, nie mógł skorzystać z pomocy adwokata, ponieważ został poinformowany, że na tym etapie postępowania „nie jest mu w ogóle potrzebny”.

Medialne doniesienia zdementował wczoraj portal wPolityce.pl, który opublikował dokumenty, zgodnie z treścią których, 21-letni Sebastian K. Sebastian K. został poinformowany o przysługującej mu ochronie prawnej, a także stwierdzenie, że mógł on zaznajomić się z aktami postępowania. Kierowca Seicento dokument własnoręcznie podpisał.

Pouczony o przysługujących mu prawach i ciążących na mnie obowiązkach w tym prawie do odmowy składania wyjaśnień, do odmowy na niektóre pytania, do korzystania z pomocy obrońcy, do składania wniosków dowodowych, do zaznajomienia się z aktami postępowania oraz możliwości dobrowolnego poddania się karze – jest napisane w dokumencie.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Czy ci panstwo nie maja nic do roboty w Sejmie? Moze by jakis projekt ustawy? Moze jakas merytoryczna dyskusja? Moze by troche popracowali w komisjach sejmowych? Pozniej beda protesty ze nie mieli czasu zajac sie analiza ustaw przygotowanych przez rzad bo musieli sie zajac wypodkiem samochodowym. Ostatnio na Ryku w (chyba) Oswiecimiu byla cala czolowka PO z Kopacz i Schetyna na czele! Pomyslcie ludzie ze oni chca rzadzic Polska! Oni nie byli w stanie zebrac tam nawet 10 osob jako widowni! To jest juz ZALOSNEco oni wyprawiaja…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ