Zatrzymania w sprawie kradzieży kolekcji znaczków z Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

muzeum poczty i telek..png

Policjanci z komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej we Wrocławiu w efekcie prowadzonych działań operacyjnych, na podstawie zebranego materiału, zatrzymali 4 osoby podejrzewane o związek z kradzieżą znaczków z kolekcji Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też znaczki stanowiące część skradzionej kolekcji. Są to eksponaty pochodzące z przełomu XIX i XX wieku.

Policjanci Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo – Śledczego i dw. z Cyberprzestępczością z komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej we Wrocławiu, prowadząc czynności w sprawie kradzieży znaczków z kolekcji Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, na podstawie realizowanych czynności operacyjnych i zebranego materiału, przeprowadzili 15 lutego 2017 r. działania w efekcie, których zatrzymano 4 osoby podejrzewane o związek z tą sprawą.
Zatrzymani, to trzech mężczyzn i kobieta. Są to osoby wywodzące się z kręgów kolekcjonerskich. Wśród zatrzymanych jest m.in. osoba podejrzewana o kradzież znaczków w latach 2007 – 2008. Pozostałe osoby podejrzewane są o paserstwo. Czynności funkcjonariusze przeprowadzili jednocześnie w 7 miejscach na terenie powiatu wrocławskiego i trzebnickiego. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

W wyniku przeprowadzonej realizacji i dokonanych sprawdzeń, policjanci zabezpieczyli znaczki stanowiące część kolekcji skradzionej z muzeum. Są to eksponaty pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Podczas przeszukań zabezpieczono także komputery i nośniki pamięci. Obecnie funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z przedmiotową kradzieżą, jak i czynności ukierunkowane na odzyskanie pozostałej części kolekcji.
Znaczki prezentowane w materiale wideo, to duplikat arkusza wchodzącego w skład skradzionej kolekcji. Oryginały z wymienionego arkusza są wciąż poszukiwane.

źródło: KP Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj