1 Marca we Wrocławiu

Stowarzyszenie Odra-Niemen zaprasza na wrocławskie wydarzenia związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Hasło tegoroczych wrocławskich obchodów:
ANIOŁY WYKLĘTE “Tak bardzo chcę żyć…”

Jak co roku proponujemy wiele wydarzeń, które będą trwały kilka dni we Wrocławiu. Będzie Bieg Tropem Wilczym, 2 dni pokazów filmów , spotkań z bohaterami, wystaw i dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Będziemy obecni na kwaterach Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Osobowickim, a kulminacja to Marsz Pamięci.

W tym roku dedykujemy nasze wydarzenia kobietom, które walczyły, ale też żonom i córkom Niezłomnych. Zapraszamy na spotkania z wrocławskim środowiskiem niepodległościowym, na opowieści o wrocławskich bohaterach i bohaterkach, na możliwość ciągle jeszcze możliwych rozmów z odchodzącym pokoleniem.

Będziemy także przedstawiać  wydarzenia innych środowisk, abyśmy mogli licznie, aktywnie i godnie oddać hołd Pokoleniu Niezłomnych.

W tym roku w czasie naszych projektów będziemy prowadzić zbiórkę funduszy na działania, które zawsze kierujemy do środowiska kombatantów. Będziemy też uczestników naszych działań zachęcać do przekazywania 1% podatku na Stowarzyszenie Odra-Niemen. Dzięki Państwa pomocy możemy stale ambitnie rozwijać pamięć historyczną i promować patriotyczne postawy.

O szczegółach będziemy informować

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ