Jarosław Kaczyński chce dużego, centralnego lotniska w Polsce

Kaczynski2.jpg
– W Polsce powinno powstać centralnie zlokalizowane, duże lotnisko zapewniające połączenia z całym światem. Bo Polska nie powinna być prowincją – mówił na antenie publicznego Radia Białystok prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

KILKA MAŁYCH CZY JEDNO DUŻE

– Czy w kraju, który ma co prawda dość znaczną powierzchnię, ale taki dosyć okrągły kształt, jest sens budowania dużej ilości lokalnych lotnisk? Czy nie lepiej w tej chwili mieć takie potężne lotnisko międzynarodowe, światowe, gdzieś niedaleko Warszawy? Ja nie ukrywam, że wypowiadam się za tą drugą ewentualnością, bo Polska nie może być prowincją – mówił Jarosław Kaczyński.

Jako przykłady podawał lotniska Wiedniu i Pradze, które mają dużo większą siatkę połączeń niż największy port lotniczy w Polsce – warszawskie Okęcie.

– Nie możemy zgodzić się na to, że my jesteśmy tylko krajem, w którym lotniska są początkiem drogi do innych wielkich lotnisk – np. do Frankfurtu czy teraz, jak często nam proponują, do Berlina – ciągle to lotnisko jest, skądinąd, niedokończone – zaznaczył Kaczyński. Jego zdaniem, Polska jest „dużym europejskim krajem i musimy dążyć do tego, żeby tym krajem być w całym tego słowa znaczeniu”.

TO PRIORYTET

– To wielkie międzynarodowe lotnisko jest nam potrzebne i to jest, według mnie, priorytet – mówił gość Radia Białystok.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że „w jakimś momencie” lotnisko może przydać się także w Białymstoku. – Ale wtedy trzeba się zdecydować na przykład na to, że nie budujemy szybkich kolei. No bo albo to, albo to. Jak będą autostrady, będą szybkie koleje, no to jest pytanie, jakie znaczenie będą miały lotniska, no oczywiście poza tymi kilkoma największymi zupełnie ośrodkami – dodał Kaczyński.

– Sprawa jest dyskusyjna, to uczciwie mówię. Wiem, że łatwiej by było tutaj powiedzieć: „owszem, budujemy lotniska natychmiast”, ale mówię uczciwie – zakończył lider PiS

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj