Nauka do kwadratu – trwają zapisy na nowy kierunek dla nastolatków

Fundacja Uniwersytet Dzieci wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN proponuje nastolatkom udział w ciekawych projektach badawczych.

Nastolatki na studiach? Czemu nie! Uniwersytet Dzieci zaprasza na nowy kierunek

Wbrew stereotypom nastolatki chcą się uczyć. Niekoniecznie w ławce, niekoniecznie w szkole.  Dla młodych ludzi najważniejsze jest kształtowanie światopoglądu, rozwijanie własnych pasji, twórcze zetknięcie z innymi.  Niezwykle istotne jest to, w jaki sposób wiedza jest im przekazywana. Dlatego zajęcia prowadzone na Uniwersytecie Dzieci cieszą się popularnością, bo nasi wykładowcy robią to w niebanalny sposób, angażując możliwości poznawcze dzieci i młodzieży.

„Uniwersytet dzieci opisałabym jako prawdziwą szkołę. Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce, gdzie nikt mi nie powie, że tego, o co pytam, mogę się dowiedzieć dopiero w liceum albo po kilku etapach nauki, albo gdy przeanalizuję konkretny rozdział podręcznika. Tu nie muszę czytać z podręczników, nauczyciele i wykładowcy są tutaj dla mnie, a nie ja dla nich. Jest to zdecydowanie najlepsze miejsce, w którym można  zdobywać wiedzę” – mówi Jula, absolwentka Uniwersytetu Dzieci.

Fascynujące zajęcia dla 14-16-latków

Młodzież chce wychodzić poza schematy i poszerzać swoje horyzonty – nie według planu edukacji, ale zgodnie z własnymi potrzebami.  W tym wieku poznawanie nauki w nowoczesny i atrakcyjny sposób jest szczególnie ważne i motywujące do dalszego rozwoju.

We Wrocławiu trwają zapisy na Naukę do kwadratu – nowy kierunek dla nastolatków. Na młodzież czekają fascynujące zajęcia w nowoczesnych ośrodkach badawczych. Warsztaty i seminaria pod okiem naukowców pozwolą młodym ludziom odkryć swoje zainteresowania i talenty.

Studenci we Wrocławiu będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w obrębie Immunologii, Biologii, Mykologii czy Odnawialnych źródeł energii. Każda z tych specjalizacji wprowadzi w tajniki najnowszych badań z zakresu nauk przyrodniczych i pokaże, jak wygląda praca współczesnych naukowców.  Zajęcia poprowadzą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Polskiej Akademii Nauk.

Każde zajęcia będą okazją do zerwania ze stereotypem nudnej i trudnej nauki. Nastolatki odwiedzające laboratoria i pracownie przekonają się, że każdy pomysł może być podstawą do odkrycia czegoś wyjątkowego.  Nauka do kwadratu to nie tylko inspiracja do świadomego podążania ścieżką nauki. To po prostu potęgowanie radości poznawania – poznawania tego, czym się interesujemy.  W końcu tylko robienie czegoś z pasją i przyjemnością jest gwarancją sukcesu i zadowolenia.

Czym jest wiedza bez praktyki?

Studia na Nauce do kwadratu to obszerna i głęboka wiedza z danej dziedziny. Kluczem do sukcesu jest jednak umiejętność wykorzystania jej w praktyce.  Dlatego  każdy student wcieli się w rolę prawdziwego naukowca i zrealizuje projekt badawczy zgodnie z nowoczesnymi standardami.  Ideą kierunku jest takie prowadzenie zajęć, by przez rozumienie nawet skomplikowanych zagadnień nastolatek pojął istotę danej dziedziny, a nie tylko jej teoretyczne założenia.  Wiedza zdobyta w ten sposób pozostaje w pamięci na długo.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego koszt udziału w zajęciach jest  bardzo niski – cały semestr kosztuje tylko 150 zł.

Rekrutacja trwa do 3 marca.

Więcej informacji oraz formularz zapisu na studia: www.uniwersytetdzieci.pl/strony/naukawiedzaprzyszlosc-wroclaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj