Turniej Tenisowy Wrocław Open 2017

umwd.dolnyslask.pl

Kolejna edycja wrocławskiego Challengera ATP – WROCLAW OPEN 2017 to nie lada atrakcja dla fanów tenisa ziemnego. Po raz kolejny Dolny Śląsk gościć będzie znakomitych i utalentowanych zawodników, a z trybun wspierać ich będzie dopingiem żywiołowa publiczność. Tradycyjnie już turniej będzie wspierany przez Marszałka Dolnego Śląska.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa dotycząca turnieju, w którym wzięli udział: Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia, Paweł Rojek, Prezes Stowarzyszenia Promocja Tenisa Advantage 2100 oraz Hubert Hurkacz, utalentowany polski tenisista.

Dolny Śląsk to region pełny sportowych pasji. Po raz kolejny samorząd został partnerem Turnieju Tenisowego Wrocław Open. – Jako Samorząd angażujemy się przede wszystkim w projekty wspierające aktywność Dolnoślązaków, szczególnie tych najmłodszych. Jednocześnie staramy się także wspierać wydarzenia związane ze sportem wyczynowym, które pomagają w promocji zdrowego stylu życia − podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Turniej rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 5 marca 2017 we wrocławskiej Hali  Orbita. − Co roku gościmy wielu wybitnych sportowców. Ogromne zainteresowanie zawodami, emocjonujący poziom rywalizacji oraz rodzinna atmosfera towarzysząca zmaganiom pokazują, że warto inwestować w rozwój i propagowanie sportu− mówi Marszałek Przybylski.

Wśród zawodników zobaczymy między innymi półfinalistę Wimbledonu sprzed kilku lat Jerzego Janowicza, który w 2008 roku, jako 17 latek, dotarł we wrocławskiej imprezie do 1/8 finału, czy Pierre-Hugues Herberta, który w lutym ubiegłego roku, w parze z Albano Olivettim wygrał finał wrocławskiego challengera w deblu. Pula nagród to 85 tys. euro. Wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego to 100 tys. zł.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ