Korwin: Płaca minimalna szkodzi

korwin ładny nowy.jpg
fot. youtube.com

Płaca minimalna szkodzi tak samo – nie ważne czy w małych, czy dużych miejscowościach – przekonuje Janusz Korwin Mikke.

– Parę lat temu napisałem, że jeśli dojdę do władzy, to za siedem lat Polak stanie na Marsie. Kpinom i prześmiewkom nie było końca. Bo Polak to myśli teraz o tym, by dostać emeryturę wyższą o 15 złotych lub o 1-2 zł więcej za godzinę pracy, a przedsiębiorcy tracą czas na walkę z biurokracją, bezsensownymi przepisami i na omijanie złodziejskich podatków i składek, które są w potworny sposób marnotrawione. Ci, co myśleli o wyprawie na Marsa, wyjechali na razie do Anglii. Pół roku temu Elon Musk, twórca firmy SpaceX, przedstawił wizjonerski plan wysyłania ludzi na Marsa. Pierwsze loty miałyby być możliwe w 2022 roku – napisał na swoim koncie na Facebooku Janusz Korwin Mikke.

Polityk odniósł się do podwyższonych stawek minimalnych za godzinę pracy. – Jeśli woda płynie rzeką i postawimy tamę – to woda ją obejdzie: dołem, bokiem, górą… Teraz czytam, że: „Dostałam nową umowę na 13 zł, ale jednocześnie dostałam umowę na dzierżawę odkurzacza. Na 500 zł”.

„Za godzinę wypożyczenia munduru płacę 5 zł. Suma summarum dalej zarabiam tyle samo” – podał przykłady jak przedsiębiorcy omijają przepisy o podwyższeniu kwoty minimalnej.

Ocenił, że płaca minimalna jest szkodliwym rozwiązaniem dla pracowników. – Płaca minimalna szkodzi tak samo – nie ważne czy w małych, czy dużych miejscowościach. Powoduje bezrobocie wśród bardzo szczególnej kategorii ludzi – wśród ludzi młodych, wśród ludzi słabo wykwalifikowanych. No bo jak ktoś jest wykwalifikowany, to i tak zazwyczaj poniżej dwóch tysięcy nie zarabia, więc jego płace minimalne nie interesują – przekonuje Korwin Mikke.

I dodaje: Nie istnieje ŻADEN powód, by wprowadzać płacę minimalna. Poza jednym: to ładnie brzmi… I wszyscy idioci – a mamy d***krację – więc to idioci, stanowiący większość tzw. przypadkowego społeczeństwo – gdy usłyszą, że podniesiono płacę minimalną – wyobrażą sobie, że „Rząd”… dba o interesy najuboższych.

[fot. youtube.com]

Facebook Janusza Korwina Mikke/ stefczyk. info

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj