Lekarz skazany za pedofilię w Wlk. Brytanii, opiekował się dziećmi w Polsce

fot. flickr.com

To trudny do zrozumienia skandal – w Jaworznie zatrudniono w szpitalu lekarza, który podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, został skazany za posiadanie pedofilskich zdjęć. Po powrocie do Polski Piotr D. znalazł zatrudnienie na oddziale… pediatrii, czyli opiekował się dziećmi.

Aferę ujawnił lokalny portal jaw.pl oraz Telewizja Polsat – chodzi o mężczyznę, który przed kilkoma latami przebywał w Coleraine w Irlandii Północnej. W tamtejszym szpitalu pracował jako anestezjolog.

„Mężczyzna został oskarżony o wykonywanie i posiadanie zdjęć o charakterze pedofilskim. Z aktu oskarżenia wynikało, że w okresie od 2012 do 2015 r. Piotr D. zgromadził 3 tys. zdjęć przedstawiających osoby nieletnie w nieprzyzwoitych ujęciach. Lekarz przyznał się do winy” – podkreśla fakt24.pl

47-letni Piotr D. usłyszał wyrok 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Otrzymał również zakaz pracy z nieletnimi poniżej 16. roku życia, a także trafił do rejestru przestępców seksualnych i został objęty nadzorem kuratora na 10 lat.

Korzystając z wolności Piotr D. wrócił do Polski. W kraju bez problemu dostał pracę w szpitalu w Jaworznie” – alarmują dziennikarze zajmujący się sprawą.

Co najbardziej zdumiewa – na oddziale pediatrii. Tam, gdzie trafiają chore dzieci.

Piotr D. twierdzi, że „we wszystko został wrobiony i musiał ewakuować się do Polski”.

Po wybuchu skandalu dyrektor szpitala odsunął Piotra D. od pracy na bloku operacyjnym, mężczyzna będzie pełnił dyżury na oddziałach, na których nie ma kontaktu z dziećmi.

O sprawie powiadomiona została Śląska Izba Lekarska, która zapowiedziała szczegółowe zbadanie i wyjaśnienie sprawy” – dodaje fakt24.pl.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ