Policjanci uratowali ludzi podczas pożaru

pożar.jpg

Lubińscy policjanci już po raz kolejny wykazali się odwagą i determinacją w ratowaniu ludzkiego życia. Podczas pożaru jednego z domów, jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej wyprowadzili mieszkańców, których życiu groziło niebezpieczeństwo.

Czterej policjanci z Wydziału Prewencji wraz z funkcjonariuszem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wyciągnęli z pożaru mieszkańców jednego z lubińskich bloków. Około godziny ósmej rano, policjanci otrzymali informację, iż w jednym z mieszkań doszło do pożaru. Na miejscu okazało się, że zadymiony jest już cały blok, a mieszkańcy nie mogą samodzielnie wydostać się na zewnątrz. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do ewakuacji osób przebywających w budynku. Z powodu dużego zadymienia oraz wysokiej temperatury dwójka mieszkańców nie mogła opuścić mieszkania o własnych siłach. Policjanci pomogli im wydostać się na zewnątrz, gdzie pomocy udzieliła im ekipa Pogotowia Ratunkowego, również wezwana na miejsce zdarzenia.

Funkcjonariusze ponownie wkroczyli do budynku, by sprawdzić czy ewakuowano już wszystkich. Wówczas okazało się, że w mieszkaniach na wyższych piętrach znajdują się jeszcze mieszkańcy. Z powodu zadymienia oraz temperatury nie można było nawiązać z nimi kontaktu wzrokowego, ani dotrzeć do nich, dlatego poinformowano ich by wyszli na balkon, zamknęli drzwi i poczekali tam na pomoc.

Po chwili na miejscu pojawiła się Straż Pożarna, która ugasiła pożar i ewakuowała pozostających w budynku mieszkańców. Wszystkim poszkodowanym udzielono pomocy medycznej, a właścicielce mieszkania, w którym wybuchł pożar, pomocy również udzielił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ