Oszust chciał wyłudzić 20 tysięcy złotych 

kasa robert1.jpg

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia pieniędzy w jednym z banków. Oszust posłużył się znalezionymi dokumentami tożsamości przy składaniu wniosku o pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do złotoryjskiej placówki bankowej przyszedł 38-letni mężczyzna. W rozmowie z pracownicą  oświadczył, że chciałby wziąć kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych. Zgodnie z procedurą bankową, poproszony został o dowód osobisty.

Gdy okazany dokument wzbudził podejrzenia pracownicy, poprosiła go o prawo jazdy. Gdy nabrała już pewności, że ma do czynienia z oszustem o próbie wyłudzenia poinformowała policję.

Jak się okazało, 38-latek znalazł portfel z dokumentami na jednej z ulic w Złotoryi. Wkrótce potem postanowił wziąć kredyt posługując się nimi. Gdyby nie czujność pracowników banku, prawdopodobnie ta historia mogłaby się skończyć inaczej.

Zatrzymanemu 38-latkowi postawiono zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu oraz posługiwania się nie swoimi dokumentami tożsamości. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Źródło: KPP w Złotoryi

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ