POŻEGNANIE HELENY KMIEĆ


Najbliżsi i przyjaciele pożegnają dziś Helenę Kmieć – polską misjonarkę, zamordowaną w Boliwii.

Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w godzinie Miłosierdzia w kościele św. Barbary w Libiążu. Przewodniczył jej będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, w koncelebrze ks. bp. Jana Zająca oraz innych duchownych.

Homilię wygłosi ks. prałat Franciszek Ślusarczyk. Kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Wspomina on Helenkę jako osobę pełną ducha, radości i misyjnego zapału, ma nadzieję, że jej męczeństwo zaowocuje nie tylko w krajach misyjnych ale również wśród polskiej młodzieży.

– Kiedy dowiedziałem się o tej tragedii, o tym męczeństwie to sobie pomyślałem, że to jest współczesna nasza polska męczennica – tak jak kiedyś błogosławiona Karolina Kózkówna, która również w bardzo młodym wieku oddała życie dla Chrystusa. Myślę, że to świadectwo jej żywej, pięknej, dojrzałej wiary, mimo młodego wieku będzie owocowało. Ufam, że w Boliwii Pan Bóg da łaskę przejrzenia, opamiętania i nawrócenia dla zabójców. Myślę, że to świadectwo będzie owocowało dla całej Boliwii, dla krajów misyjnych, ale także i dla naszej polskiej młodzieży – dodał ksiądz Ślusarczyk.

Ciało śpiące  Heleny Kmieć zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym przy kościele parafialnym w Libiążu.

Pogrzeb Heleny Kmieć będzie miał charakter państwowy. Premier Beatę Szydło będzie reprezentować szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ