Czabański: Nie będzie konkursu na prezesa Polskiego Radia

Polskie radio.png

„Niemal na pewno nie zostanie nim Mariusz Staniszewski, nie będzie też nowego konkursu. Wskażemy kogoś z pominięciem tej procedury” – mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański.

„Z naszych informacji wynika, że Rada miała gorący weekend, pełen konsultacji wewnętrznych i z osobami spoza swojego grona. Rezygnacja wpłynęła w piątek wieczorem, a jeszcze w czwartek do południa” – informuje portal Wirtualnemedia.pl. Świeżo wybrana prezes miała potwierdzić swoją chęć współpracy z Radą Mediów Narodowy. Na dymisję wpłynęło jednak niepowołanie przez RMN na członka zarządu Jerzego Kłosińskiego, z którym prezes PR współpracowała od roku.

„Pani Stanisławczyk-Żyła oświadczyła nam, że nie wyobraża sobie współpracy z nikim innym w zarządzie. Moim zdaniem to nieprofesjonalne” – komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański.

Dlaczego prezes Barbara Stanisławczyk-Żyła po zwycięstwie w wieloetapowym konkursie i wyeliminowaniu konkurentów postawiła wszystko na jedną kartę i zrezygnowała? W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl pani prezes mówi, że „miała swoje powody”.

„Po namyśle jednak zdecydowałam się nie ujawniać ich publicznie i nie komentować sprawy. To wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat” – powiedziała portalowi była prezes.

źródło: stefczyk.info

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ