Poprosiła starszego mężczyznę o szklankę wody, a z mieszkania zabrała mu emeryturę

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry ustalili i zatrzymali kobietę, która okradła starszego mężczyznę. Sprawczyni pod pozorem napicia się wody, weszła do mieszkania i pod nieuwagę właściciela zabrała portfel z zawartością kilkuset złotych. Okazało się, że była to znaczna część emerytury 95-letniego mężczyzny. Podejrzana przyznała się do tego przestępstwa. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kamiennogórscy policjanci zostali poinformowani przez 95-letniego mężczyznę o kradzieży portfela. Funkcjonariusze ustalili, że w godzinach popołudniowych do mieszkania pokrzywdzonego przyszła młoda kobieta prosząc o szklankę wody. Sprawczyni wykorzystując moment nieuwagi zabrała portfel znajdujący się w jednym z pomieszczeń następnie oddaliła się. W portfelu znajdowała się dość duża suma pieniędzy w postaci świadczenia emerytalnego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego analizując sposób dokonanej kradzieży oraz metodę popełnionego przestępstwa ustalili i zatrzymali 27-letnią mieszkankę Kamiennej Góry. Policjanci przedstawili kobiecie zarzut kradzieży, do którego się przyznała opisując cały przebieg zajścia. Okazało się, że osoba znana jest im z popełnianych wcześniej tego typu przestępstw.

Za swój czyn kobieta odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ